Különleges magyar kiállítás Washingtonban

A Washingtoni Magyar Nagykövetség épületében látható február 8-tól az a kiállítás, amelyet tavaly ősszel már a budapesti közönség is megtekinthetett. A Magyar Nemzeti Múzeum, a Migrációkutató Intézet és az Avicenna Közel-Kelet Kutatások Intézete együttműködésének köszönhetően létrejött anyag a közel-keleti keresztény közösségek helyzetével foglalkozik.
A közel-keleti és az észak-afrikai térség háború sújtotta országaiban a személyes és a közösségi tragédiák mindenkit érintenek. A kiállítás a sokat szenvedő közösségek közül a keresztényekre fókuszál, miután az elmúlt évek eseményei korábban soha nem látott mértékben rázták meg közösségeiket. Az emberek elleni erőszak mellett az épített örökséget érő támadások is mindennaposak: a keresztények kultikus helyei a terroristák számára a pogányság jelképei, amelyeket el kell pusztítani. A támadások célja egyrészt a szimbolikus jelentőségű épületek megsemmisítése, másrészt a lakóházak lerombolása. A kiállítás figyelmet fordít az ISIS-re és más terrorszervezetekre is, hangsúlyozva, hogy a szélsőséges, dzsihadista csoportok és a muszlimok közé nem tehető egyenlőségjel.
A különleges tárlat a drámai pillanatok, a kilátástalanság, az állandó veszély bemutatása ellenére sem pesszimista hangvételű. Bemutatja a reménységet tápláló kezdeményezéseket, amelyeknek célja – a probléma hangsúlyozása mellett – az otthonmaradás, az újjáépítés és a hazatérés elősegítése.
A kiállításról bővebb információ itt olvasható.